Άθληση χωρίς όρια ηλικίας, άδειες διεξαγωγής αγώνων, χρήση αποδυτηρίων, ΚΑΔ που επαναλειτουργούν και νέες χωρητικότητες στις αθλητικές εγκαταστάσεις προβλέπουν οι δύο Κοινές Υπουργικές Αποφάσεις για την αθλητική δραστηριότητα την εβδομάδα 1-7 Ιουνίου 2020 και οι αναλυτικές οδηγίες της Υγειονομικής Επιστημονικής Επιτροπής της ΓΓΑ για την εφαρμογή όσων θα ισχύουν από χθες Δευτέρα 1-6-2020.
Ο Δήμος Ορεστιάδας στο πλαίσιο των όσων ορίζουν οι δυο ΚΥΑ ενημερώνει ότι από χθές 1η Ιουνίου είναι ανοιχτοί για όλους οι παρακάτω χώροι:
-Παλιό κλειστό γήπεδο Ορεστιάδας
-Δημοτικό Κολυμβητήριο Ορεστιάδας
-Ανοικτό στάδιο Ορεστιάδας
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2020/06/101527782_1347107902151733_70591949333069824_o-1.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2020/06/101573025_1347107888818401_8559600659622526976_o.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2020/06/101547114_1347107895485067_8281402416541204480_o.jpg)