Τρίτη 23 Απριλίου 2024

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Χάλκινη η Αλεξούδη, 5ος ο Μήτκας στον Πανελλήνιο αγώνα πινγκ πονγκ

Καταπληκτικές εμφανίσεις πραγματοποίησε στους αγώνες πινγκ πονγκ για αθλητές έως 21 ετών, η 15χρονη μόλις Κατερίνα Αλεξούδη με καταγωγή από την Ορεστιάδα που αγωνίζεται φέτος με υποσχετική με τα χρώματα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.

Η νεαρή ταλαντούχα αθλήτρια ξεπέρασε πραγματικά τον εαυτό της και έφτασε στην κορυφαία διάκριση της κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο τόσο στο απλό όσο και στο διπλό νέων γυναικών με συμπαίκτρια την Ευαγγελία Τρωαδιτη από τον ΔΑΟ Ταύρου.

Ο Κίμωνας Μήτκας για ακόμη μια φορά απέδειξε ότι βρίσκεται στην ελίτ του αθλήματος με τις εμφανίσεις του. Έφτασε στους 8 καλύτερους αθλητές χωρίς να χάσει σετ αλλά εκεί σε ένα ματς πολύ αμφίρροπο κάμφθηκε στις λεπτομέρειες από τον αξιόλογο αθλητή της ΑΕΚ Ιάκωβο Αιβατιδη.

Συγχαρητήρια στους αθλητές του συλλόγου που αποδεικνύουν συνεχώς με την απόδοση τους την καλή και συστηματική δουλειά που γίνεται εδώ και πολλά χρόνια στις εβρίτικες ομάδες.

Οι νικητές και νικήτριες ανά κατηγορία:

ΑΠΛΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

1. Αλέξανδρος Μαδέσης (ΑΕΚ)

2. Σωκράτης Γιαννούτσος (Ολυμπιακός)

3. Ιάσονας Κορδούτης (Παναθηναϊκός ΑΟ)

-. Ιάκωβος Αϊβατίδης (ΑΕΚ)

ΑΠΛΟ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Χρυσή Φωτιάδου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

2. Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Τελαμών Σαλαμίνας)

3. Ιωάννα Γερασιμάτου (ΑΕΚ)

-. Κατερίνα Αλεξούδη (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΔΙΠΛΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

1. Ιάσονας Κορδούτης/Σωκράτης Γιαννούτσος (Παναθηναϊκός ΑΟ/Ολυμπιακός ΣΦΠ)

2. Γεράσιμος Πετρής/Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (ΑΟ Ταταύλα)

3. Αλέξιος Κουλουριώτης/Κωνσταντίνος Στάμου (ΑΟ Ιάσων Βόλου/ΓΑΣ Ελευσίς)

-. Αλέξανδρος Μαδέσης/Ιάκωβος Αϊβατίδης (ΑΕΚ)

ΔΙΠΛΟ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Ιωάννα Γερασιμάτου/Χρυσή Φωτιάδου (ΑΕΚ/ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

2. Μαλαματένια Παπαδημητρίου/Αγγελική Ευμορφιάδη (Τελαμών Σαλαμίνας)

3. Ευαγγελία Τρωαδίτη/Κατερίνα Αλεξούδη (ΔΑΟ Ταύρου/Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

-. Στέλλα Τζαρίδου/Μαρία Δημητρίου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης/ΓΑΣ Ελευσίς)

ΔΙΠΛΟ ΜΙΚΤΟ:

1. Σωκράτης Γιαννούτσος/Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός/Τελαμών Σαλαμίνας)

2. Ιάκωβος Αϊβατίδης/Ιωάννα Γερασιμάτου (ΑΕΚ)

3. Αλέξανδρος Μαδέσης/Στέλλα Τζαρίδου (ΑΕΚ/ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

-. Παντελεήμων Τριανταφυλλίδης/Ευαγγελία Τρωαδίτη (ΔΑΟ Ταύρου)

Πηγή: sportsaddict.gr

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

◉ Διαβάστε ακόμη