Μ΄ ένα χρυσό κι ένα αργυρό μετάλλιο επέστρεψε στην Αλεξανδρούπολη ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης, από το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Παρά-Κολύμβησης, στη Μαδέιρα της Πορτογαλίας. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε στα 100μ ελεύθερο S8 και το χρυσό στα 200μ. μικτής ατομικής SM8.
Τον Ολυμπιονίκη της Παρα-Κολύμβησης και τον προπονητή του Τάσο Καλλιτσάρη, στο αεροδρόμιο Δημόκριτος, υποδέχθηκαν ο δήμαρχος Γιάννης Ζαμπούκης, ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Αθλητισμού και Πολιτικής Προστασίας Ηλίας Δαστερίδης, οικογένεια , συγγενείς και φίλοι.
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIX-771x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIX5-771x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIX6-771x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIXALENTAKIS2_n-1-771x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIXALENTZAKIS-1-771x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/MIXALENTZAKIS3-771x1024.jpg)