Συναγερμός σήμανε εκ νέου στην πυροσβεστική υπηρεσία και στον Δήμο Σουφλίου από μία νέα φωτιά που ξέσπασε λίγο μετά τις 9 το πρωί της Δευτέρας στην περιοχή του “ζεστά νερά” Φυλακτού.
Στο σημείο βρέθηκαν 7 οχήματα της πυροσβεστικής και φαίνεται ότι αποσοβήθηκε ο κίνδυνος επέκτασης της εστίας, ωστόσο κάηκε ένα μαντρί, από το οποίο, ευτυχώς, είχαν απομακρυνθεί εγκαίρως τα ζώα.
Φωτογραφίες και βίντεο την καταστροφή ανέβασε στο facebook ο Αντιδήμαρχος Τυχερού Δημήτρης Δαρούσης:
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2022/07/μαν1-5-768x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2022/07/μαν2-5-1024x768.jpg)