Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αναβάθμισης του φωτισμού στο γήπεδο Φερών με αντικατάσταση των ενεργοβόρων παλαιού τύπου φωτιστικών με νέα φωτιστικά σώματα LED.
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/05/unnamed-17-1024x577.jpg)
Η αντικατάσταση του παλαιού ενεργοβόρου συστήματος φωτισμού στο γήπεδο ποδοσφαίρου των Φερών πραγματοποιήθηκε από την ανάδοχο εταιρεία DASTERI SYSTEMS A.E.
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/05/unnamed-1-5-1024x600.jpg)
Αναλυτικά αντικαταστάθηκαν 30 προβολείς παλαιού τύπου συνολικής κατανάλωσης 30KW/h με νέους υπερσύγχρονους “έξυπνους” προβολείς πράσινης τεχνολογίας LED, συνολικής κατανάλωσης 7,2 KW/h με συνολική εξοικονόμηση η οποία θα ξεπεράσει το 80%.
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/05/unnamed-2-5-768x1024.jpg)
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/05/unnamed-3-5-768x1024.jpg)
Οι εργασίες πραγματοποιήθηκαν από την Αντιδημαρχία Τεχνικών Υπηρεσιών σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Αθλητισμού του Δήμου Αλεξανδρούπολης.