Παρασκευή 19 Ιουλίου 2024

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Πρεμιέρα με νίκη για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Με το δεξί μπήκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στην Προημιτελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Αγοριών Κ21.

Η ομάδα Εφήβων του Εθνικού που πέρυσι αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας και θέλει να υπερασπιστεί τον τίτλο της, κέρδισε στην 1η αγωνιστική με 3-1 την Άμιλλα Τρικάλων.

Ο δευτεραθλητής ΕΣΠΕΘΡ ΑΟ Καβάλας, ηττήθηκε στην πρεμιέρα με 3-1 από τον Ηρακλή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Α’ Όμιλος (Δ.Α.Κ. Πολίχνης): Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Μ.Γ.Σ. Εθνικός, Πήγασος Πολίχνης, Α.Π.Σ. Αίολος.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Πήγασος Πολίχνης – Α.Π.Σ. Αίολος 3-0 (25-21, 25-11, 25-19), Διαιτητές: Σταυριανίδης, Δρανίτσας.
Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα – Μ.Γ.Σ. Εθνικός 1-3 (20-25, 12-25, 25-22, 19-25), Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Σταυρίδης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

15.00: Α.Π.Σ. Αίολος – Μ.Γ.Σ. Εθνικός, Διαιτητές: Μαυρίδης Γ., Λούμσι.
20.30: Πήγασος Πολίχνης – Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Διαιτητές: Παπακοσμάς, Κοτσικάρη.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

13.30: Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα – Α.Π.Σ. Αίολος, Διαιτητές: Μπέλλος, Μαυρίδης.
16.00: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Μαυρίδης Γ., Μπέλλος.

Βαθμολογία Α’ Ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 3β. (3-0)
2. Μ.Γ.Σ. Εθνικός 3β. (3-1)
3. Α.Π.Σ. Αίολος 0β. (0-3)
4. Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα 0β. (1-3)

Β’ Όμιλος (Κατσάνειο): Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής, Α.Ο. Καβάλας, Α.Σ. Γιάννενα.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Α.Ο. Καβάλας 3-0 (25-15, 25-15, 25-15), Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Τσιούλα.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Α.Ο. Καβάλας, Διαιτητές: Σταυρίδης, Μούζουλας.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

15.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Αβραμίδης, Λούμσι.

Βαθμολογία Δ’ Ομίλου

1. Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 3β. (3-0)
2. Α.Ο. Καβάλας 0β. (0-3)
3. Α.Σ. Γιάννενα 0β. (0-0)

Ημιτελική Φάση Α’ και Β’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Δ.Α.Κ. Πολίχνης, 13.30: Α1 – Β2, Διαιτητές: Τοσουνίδης, Καπλάνης.
Κατσάνειο, 14.00: Β1 – Α2, Διαιτητές: Δρανίτσας, Μπέλλος.

Γ’ Όμιλος (Πανεπιστήμιο Πατρών): Γ.Σ. Άθλος Πατρέων, Γ.Σ. Πανιώνιος, Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, Α.Σ. Πανερυθραϊκός

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω – Α.Σ. Πανερυθραϊκός 0-3 (17-25, 18-25, 19-25), Διαιτητές: Βλάσσης, Πετούσης.
Γ.Σ. Άθλος Πατρέων – Γ.Σ. Πανιώνιος 2-3 (23-25, 25-21, 25-23, 24-26, 11-15), Διαιτητές: Πετούσης, Βλάσσης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

18.00: Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Γ.Σ. Πανιώνιος, Διαιτητές: Πετούσης, Βλάσσης.
20.00: Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω – Γ.Σ. Άθλος Πατρέων, Διαιτητές: Βλάσσης, Πετούσης.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

15.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, Διαιτητές: Βλάσσης, Γκόλφης.
17.00: Γ.Σ. Άθλος Πατρέων – Α.Σ. Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Γκόλφης, Βλάσσης.

Βαθμολογία Γ’ Ομίλου

1. Α.Σ. Πανερυθραϊκός 3β. (3-0)
2. Γ.Σ. Πανιώνιος 2β. (3-2)
3. Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 0β. (0-3)
4. Γ.Σ. Άθλος Πατρέων 1β. (2-3)

Δ’ Όμιλος (Μίλωνα): Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Ο.Κ.Α. Αρκάδι, Παναθηναϊκός Α.Ο.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Α.Ε.Π. Ολυμπιάς – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (15-25, 15-25, 21-25), Διαιτητές: Γεωργοπούλου, Δρόσος.
Ο.Κ.Α. Αρκάδι – Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (28-30, 21-25, 15-25), Διαιτητές: Δρόσος, Γεωργοπούλου.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

16.00: Ο.Κ.Α. Αρκάδι – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Μαλκοπούλου, Κατσούλης.
18.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Διαιτητές: Κατσούλης, Μαλκοπούλου.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

12.30: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Ο.Κ.Α. Αρκάδι, Διαιτητές: Αρβανίτης, Γεωργοπούλου.
20.30: Α.Ε.Π. Ολυμπιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο., Διαιτητές: Νικάκης, Τόλιος.

Βαθμολογία Δ’ Ομίλου

1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3β. (3-0)
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 3β. (3-0)
3. Ο.Κ.Α. Αρκάδι 0β. (0-3)
4. Α.Ε.Π. Ολυμπιάς 0β. (0-3)

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Μίλωνα, 18.30: Δ1 – Γ2, Διαιτητές: Γεωργιάδης, Κατσούλης.
«Στ. Καλαϊτζής», 19.30: Γ1 – Δ2, Διαιτητές: Βελώνης, Χατζηβασιλείου.

Πηγή: sportsaddict.gr

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

◉ Διαβάστε ακόμη