Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Πανελλήνιο Κύπελλο Tae Kwon Do ΑΜΘ: Πολυνίκης και φέτος ο ΑΟΓ Αλεξανδρούπολης!

Πρώτευσε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο ΑΟΓ Αλεξανδρούπολης, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Tae Kwon Do Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης.

Οι αθλήτριες και οι αθλητές του Γιώργου Γραμματόπουλου, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις, κατέκτησαν συνολικά δώδεκα (12) μετάλλια (επτά χρυσά, τρία ασημένια και δύο χάλκινα) στους αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο 23 και την Κυριακή 24 Μαρτίου 2024 στην Αλεξανδρούπολη, αναδεικνύοντας και φέτος τον όμιλό , ως πρώτο πολυνίκη, μεταξύ εβδομήντα πέντε (75) συλλόγων και περίπου εξακοσίων αθλητών, που έλαβαν μέρος στην διοργάνωση.

Συγκεκριμένα τα μετάλλια των αθλητών του ΑΟΓ:

Σοφία Κατσαντούρα, χρυσό μετάλλιο
Στέφανος Λούκαρης, χρυσό μετάλλιο
Αλεξάνδρα Σιαλβαρλή, χρυσό μετάλλιο
Πάρης Αγγελακούδης, χρυσό μετάλλιο
Άγγελος Μαλτσάκης, χρυσό μετάλλιο
Ελισάβετ Μακαρατζή, χρυσό μετάλλιό
Αλέξανδρος Χατζηκερίμογλου, χρυσό μετάλλιο
Σταματία Παπαδημητρίου, ασημένιο μετάλλιο
Κωνσταντίνα Μιχαηλίδη, ασημένιο μετάλλιο
Ευαγγελία Χατέλου, ασημένιο μετάλλιο
Αθανάσιος Κατσίκιας, χάλκινο μετάλλιο
Παύλος Κοντελετσίδης, χάλκινο μετάλλιο

Επιτυχίες είχαν όμως και πολλοί άλλοι σύλλογοι του Έβρου.

Αναλυτικά οι διακρίσεις τους:

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

1. Καρασμανάκης Αργύρης Χρυσό
2. Χαβουζουδης Δημήτρης Χρυσό
3. Μυλωνάς Πασχάλης Χρυσό
4. Σαργκισιάν Γιώργος Αργυρό
5. Μυλωνά Χριστίνα Αργυρό
6. Τσιματσίδη Ζωή Αργυρό
7. Ανδρονίκου Χρήστος Χάλκινο
8. Παλλίδης Χρήστος Χάλκινο
9. Μπουντούκας Σπύρος Χάλκινο
10. Λαμπίδη Γεωργία Χάλκινο
11. Παπαδάκη Αλίκη Χάλκινο
12. Τσιματσίδη Βασιλική Χάλκινο
13. Φαυγή Χρύσα Χάλκινο
14. Ζησούδη Σοφία Χάλκινο
15. Δαλάτση Ελένη Χάλκινο

Σ.Γ. ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Καρρας Χρήστος Ανδρών 63kg – Χρυσό
Παντος Ευάγγελος εφήβων55kg – Χρυσό
Τσολακίδης Χρήστος εφήβων68kg – Χρυσό
Καλιατσα παναγιωτα κορασίδες 51kg – Χρυσό
Νικολακακη Αποστολία γυναικών 53kg – Αργυρό
Ανδρεαδης Γιάννης εφήβων 68kg – Αργυρό
Κολετσας Τριανταφυλλος ΠΑΙΔΩΝ 65kg – Αργυρό
Δανιηλ Αγγελική κορασίδων 37kg – Χάλκινο
ΜΠΟΥΡΟΥΤΖΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 65kg – Χρυσό
ΚΑΡΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 55kg ΕΦΗΒΩΝ – Αργυρό
ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 57kg ΠΑΙΔΩΝ – Αργυρό
ΒΟΜΒΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ 55kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ – Αργυρό

ΟΡΦΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΨΥΛΛΟΥ ΣΟΦΙΑ, χάλκινο μετάλλιο-37 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ)
ΜΠΟΤΣΙΑΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ, αργυρό μετάλλιο-68 ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΜΠΟΤΣΙΑΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, χάλκινο μετάλλιο, -37 ΠΑΙΔΩΝ
ΒΑΦΕΙΆΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, αργυρό μετάλλιο, +59 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΠΡΟΜΑΧΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

1η ΘΕΣΗ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

1η ΘΕΣΗ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΜΠΑΜΠΑΘΑΝΑΣΗ ΧΑΙΔΕΜΕΝΗ

3η ΘΕΣΗ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΩΓΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3 η ΘΕΣΗ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ. ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3 η ΘΕΣΗ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΜΑΤΖΙΟΥΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΣΓ TKD ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

Χρυσό μετάλλιο:
Δερβεντλή Γεωργία κορασίδων-37
Δουλάκης Γεώργιος παίδων-45
Σολακούδη Νικολέτα κορασίδων-47
Σταυρακάκης Ζήσης παίδων-57.

Ασημένιο μετάλλιο:
Ασημάκη Λαμπρινή Άννα νεανίδων-49
Πολύμερος Γεώργιος εφήβων-59.

Χάλκινο μετάλλιο:
Γεωργακάκης Γεώργιος παίδων-57
Κυπαρισούδης Βασίλης ανδρών +87

Πηγή: sportsaddict.gr

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

◉ Διαβάστε ακόμη