23 υπάλληλοι θα προσληφθούν στη Σαμοθράκη από την Περιφέρεια ΑΜΘ. Συγκεκριμένα η Περιφέρεια θα προχωρήσει στην πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου μέχρι 30-11-2020
συνολικού αριθμού τριάντα πέντε (35) ατόμων μέχρι 34 ημερομίσθια και ως της εγκεκριμένης διάθεσης πίστωσης στις ελαιοκομικές περιοχές της Δ/νσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου (νήσο Σαμοθράκη και Τοπική Κοινότητα Μαρώνειας-Προσκυνητών) για την αντιμετώπιση εποχικών αναγκών στα πλαίσια του «Προγράμματος καταπολέμησης του δάκου της ελιάς για το 2020».
Για τη Σαμοθράκη οι θέσεις είναι 23.
Αναλυτικά:
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2020/06/Screenshot-2020-06-05-at-9.06.46-AM.png)