Παρασκευή 19 Ιουλίου 2024

Συγκομιδή μεταλλίων και εξαιρετικές εμφανίσεις για τους κολυμβητές του ΑΣ ΑμΕΑ Κότινος

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλήτριες και οι αθλητές του Α.Σ. ΑμεΑ ΚΟΤΙΝΟΣ τόσο την πρώτη όσο και τη δεύτερη μέρα των αγώνων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παρακολύμβησης ΒΙΚΟΣ 2024, που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Αθηνών στις 15 και 16 Ιουνίου 2024.

1η ΗΜΕΡΑ ΑΓΩΝΩΝ

Στα 21 ατομικά αγωνίσματα και στις 2 σκυταλοδρομίες που συμμετείχαν, πέτυχαν συνολικά 14 πρώτες νίκες και κατέκτησαν 7 φορές τη δεύτερη θέση, 1 την τέταρτη και μία την πέμπτη θέση, σημειώνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ.

Συγκεκριμένα:

Ο Μιχαλεντζάκης Δημοσθένης S8/SB8, κατέκτησε τη 1η θέση στα 100μ ύπτιο, 100μ ελεύθερο, 200μ Μ.Α, 100μ πεταλούδα, 100μ πρόσθιο.

Η Κυριακίδου Μαρία S7, κατέκτησε τη 1η θέση στα 100μ ελεύθερο, 100μ ύπτιο 1η θέση και 50μ πεταλούδα με ατομικό ρεκόρ.

Ο Ταλιαντζής Αθανάσιος S8, κατέκτησε τη 1η θέση στα 400μ ελεύθερο με ατομικό ρεκόρ, 100μ ύπτιο 1η με ατομικό ρεκόρ και τη 2η θέση στα 100μ πεταλούδα με ατομικό ρεκόρ.

Ο Πανταζίδης Τηλέμαχος SΒ9/S9, κατέκτησε τη 1η θέση στα 100μ πρόσθιο και τη 2η θέση στα 100μ ελεύθερο.

Ο Θεολογίδης Ιωάννης S9, κατέκτησε τη 1η θέση στα 100μ πεταλούδα με ατομικό ρεκόρ, τη 2η θέση στα 200μ Μ.Α. και την 4η θέση στα 400μ ελεύθερο με ατομικό ρεκόρ.

Ο Λεργιός Αλέξανδρος S5, κατέκτησε τη 1η θέση στα 100μ ελεύθερο.

Η Ποτουρίδου Μαρία S8/Sb8, κατέκτησε τη 2η θέση στα 100μ ύπτιο και στα 100μ πρόσθιο.

Ο Παπαδόπουλος Νικόλαος Sb7/S7, κατέκτησε τη 2η θέση στα 100μ πρόσθιο με ατομικό ρεκόρ και την 5η θέση στα 100μ ελεύθερο με ατομικό ρεκόρ.

Επίσης, οι Ταλιαντζής, Πανταζίδης, Μιχαλεντζάκης, Θεολογιδης, κατέκτησαν τη 1η θέση στα 4Χ100 Μικτή Ομαδική με ρεκόρ ομάδας και οι Μιχαλεντζάκης, Ποτουρίδου, Παπαδόπουλος, Κυριακίδου, κατέκτησαν τη 2η θέση στα 4Χ100μ ελεύθερο mixed.

2η ΗΜΕΡΑ ΑΓΩΝΩΝ

Στα 6 ατομικά αγωνίσματα και στη μία σκυταλοδρομία που συμμετείχαν, πέτυχαν συνολικά 5 πρώτες νίκες και κατέκτησαν 2 φορές τη τρίτη θέση.

Συγκεκριμένα:

Ο Μιχαλεντζάκης Δημοσθένης S8, κατέκτησε τη 1η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Ο Λεργιός Αλέξανδρος S5, κατέκτησε τη 1η θέση στα 200μ ελεύθερο.

Η Ποτουρίδου Μαρία S8, κατέκτησε τη 1η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Η Κυριακίδου Μαρία S7, κατέκτησε τη 1η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Ο Ταλιαντζής Αθανάσιος S8, κατέκτησε τη 3η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Ο Πανταζίδης Τηλέμαχος S9, κατέκτησε τη 3η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Οι Μιχαλεντζάκης, Ταλιαντζής, Λεργιός, Πανταζίδης, κατέκτησαν τη 1η θέση στα 4Χ100μ ελεύθερο.

Ο Σύλλογος συγχαίρει τις αθλήτριες και τους αθλητές , τις προπονήτριες και προπονητές των παιδιών, τη Δάφνη Δεληγιάννη, τον Τάσο Καλλιτσάρη και τη Χρυσούλα Δημητροπούλου που ήταν στην αποστολή της ομάδας και συνέβαλαν με τον τρόπο τους, στις νέες μεγάλες επιτυχίες των κολυμβητριών και των κολυμβητών .

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

◉ Διαβάστε ακόμη