Τον νέο Διοικητή του Δ’ Σώματος Στρατού Αντιστράτηγο Σταύρο Παπασταθόπουλο, υποδέχτηκε σήμερα στο γραφείο του ο δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Γιάννης Ζαμπούκης, με την ευκαιρία της ανάληψης των νέων του καθηκόντων.
Ο δήμαρχος συνεχάρη τον νέο Σωματάρχη, ο οποίος γνωρίζει ήδη την περιοχή μας καθώς έχει διατελέσει Διοικητής της ΧΙΙ Μηχανοκίνητης Μεραρχίας Πεζικού Αλεξανδρούπολης και του ευχήθηκε ευδόκιμη και παραγωγική θητεία.
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2024/04/unnamed-1-1024x746.png)
Κατά τη συνάντηση και παρά τον εθιμοτυπικό της χαρακτήρα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος που αφορούν στην περιοχή του Δήμου Αλεξανδρούπολης και ευρύτερα της Θράκης, ενώ για μια ακόμη φορά επισημάνθηκε η ιδιαίτερα υγιής σχέση συνεργασίας που έχει αναπτυχθεί μεταξύ της τοπικής αυτοδιοίκησης και του στρατού, όχι μόνο σε θέματα Πολιτικής Προστασίας και ασφάλειας αλλά και καθημερινότητας.