Πέμπτη 2 Μαΐου 2024

Κέρδισε τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου και συνεχίζει να ελπίζει η Αλεξανδρούπολη

Το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς στην έδρα της έδωσε η Αλεξανδρούπολη FC επικρατώντας,με ανατροπή, 2-1 του Μεγα Αλέξανδρου Ορφανίου, για την 21η αγωνιστική της Γ Εθνικής κατηγορίας 1ου Ομίλου! Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Στράτος Μαλτέζος καθώς με μια ασίστ κι ένα γκολ έδωσε την πολυπόθητη νίκη στην ομάδα!

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με πολύ αέρα δυσκολεύοντας τις ομάδες να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Ωστόσο σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των γηπεδούχων και με τον αέρα υπέρ των φιλοξενούμενων, έγινε το 0-1 με τον Πιπερτζη στο 42ο λεπτό.

Η ομάδα του Μιχάλη Φλώρου δεν παρέδωσε τα όπλα και με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους άρχισε να κυκλοφορεί την μπάλα και να δημιουργεί προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα. Έτσι δεν άργησε να έρθει η ισοφάριση και στο 49ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Μαλτέζου ο Τσιεγγελίδης κάνει το 1-1 , για να έρθει η ολική ανατροπή (62ο λεπτό) για την Αλεξανδρούπολη και να προηγηθεί στο σκορ ( 2-1) με λυτρωτή τον Μαλτεζο!

Τελευταία αγωνιστική η Αλεξανδρούπολη ταξιδεύει στις Σέρρες για να αντιμετωπίσει τον Απόλλων Παραλίμνιου.