Σε απευθείας ανάθεση λόγω κατεπείγουσας ανάγκης για προμήθεια νέων ταϊστρών για αδέσποτα, τροφών και άλλων ειδών προχωρά η δημοτική αρχή.
Η οικονομική επιτροπή ενέκρινε ομόφωνα την ανάθεση “Προμήθεια ταϊστρών, ποτιστρών και σκυλοτροφής για σίτιση αδέσποτων σκύλων του Δήμου Αλεξανδρούπολης για την αντιμετώπιση των αρνητικών συνεπειών εμφάνισης του ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ COVID-19». H ανάθεση 7.500 ευρώ έγινε σε τοπική επιχείρηση. Διαβάστε όλες τις λεπτομέρειες στην απόφαση. ΕΔΩ Η ΑΠΟΦΑΣΗ
Τα είδη που θα προμηθευτεί ο Δήμος στον παρακάτω πίνακα
![](https://focustonevro.gr/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot-2020-05-26-at-8.36.31-AM.png)